Z Polski…

Kazimierz Stępień został tymczasowym przewodniczącym Kolegium Sędziów PZPN, a Artur Jędrych będzie kierował Wydziałem Dyscypliny – zdecydował w środę zarząd związku.

Kazimierz Stępień pracował w Kolegium Sędziów kierowanym przez Sławomira Stempniewskiego, który kilka dni temu zrezygnował z pełnionej funkcji.

Pan Stępień będzie nadzorował działania kolegium do czasu, aż prezes Lato nie znajdzie kandydata, który na dobre przejmie obowiązki przewodniczącego – powiedział rzecznik związku Andrzej Strejlau.

– Nie potrafię się do tego ustosunkować, bo nic na ten temat nie wiem. I mówię to z pełną odpowiedzialnością. Nikt z władz PZPN ze mną o tym nie rozmawiał, nikt mi niczego nie proponował, no i też nikt nie powiadomił, że taka decyzja została podjęta, choć z drugiej ręki dotarły do mnie informacje, że rzeczywiście taką decyzję zarząd PZPN podjął. Co więcej, po rezygnacji pana Stempniewskiego wydawało mi się, że cały zarząd kolegium przestał istnieć, ale widocznie jest inaczej – powiedział Kazimierz Stępień.

Zasugerował jednak, że podejmie się tego zadania i będzie kontynuował pracę Stempniewskiego.

We wtorek prezes PZPN Grzegorz Lato przyznał, że ma kłopot z wyborem nowego szefa Kolegium Sędziów. Tłumaczył, że część kandydatów unika odpowiedzialności, a inni boją się wiązania ze swoją osobą ewentualnych kolejnych zatrzymań arbitrów zamieszanych w aferę korupcyjną.

Nowego szefa ma także Wydział Dyscypliny PZPN. Adama Gilarskiego, który zrezygnował po wyborach nowych władz związku, zastąpił dotychczasowy wiceprzewodniczący tego gremium Artur Jędrych.

Źródło: sport.pl