PODLASIE – SZYMAŃSKI mecz przerwany

Do ciekawej sytuacji doszło podczas ostatniej kolejki w Stawski Soccer League. Oto w 72 min. sędzia głowny zakonczyl mecz, ze względu na uporczywe opady deszczu i w związku z tym zalaniem jednego z pól karnych boiska.
Jak dowiadujemy się mecz Podlasie – Szymanski zostanie powtórzony zgodnie z regulaminem SSL – ktory mówi o tym, że jeśli mecz z przyczyn niezależnych od zespołów zostanie przerwany do 80 min. – mecz należy powtórzyć. Jeśli po 80 min. wynik z boiska jest zoobwiązujący.
Jest to bardzo decyzja WGiD ponieważ wynika z przepisów. Jednak już teraz nalezy pomyśleć nad zmianą regulaminu, ponieważ już od dłuższego czasu wszedzie, w takich sytuacjach następuje tzw. dogranie, czyli w tym przypadku byłby mecz tylko 18 minutowy . Zresztą na potwierdzenie publikujemy ze strony PZPN odpowiedni punkt, który odnosi się do zaistniałej sytuacji:
Paragraf 7 Nr 5
…. dokończenie zawodów

a. gra zostaje wznowiona od min., w której nastąpiło przerwanie zawodów,
b.zespoły przystępują do dokańczania zawodów w składach liczbowych z uwzględnieniem wykluczeń w meczu przerwanym,
c.w zawodach dokańczanych mogą uczestniczyć wszyscy zawodnicy uprawnieni do gry w danym klubie w terminie dokańczania zawodów, poza zawodnikami:
– którzy opuścili boisko w trakcie przerwanych zawodów w związku z otrzymanie czerwonej kartki lub w wyniku zmiany,
– którzy nie byli w trakcie tych zawodów zawodnikiem klubu,
– którzy odbywali w trakcie zawodów przerwanch karę dyskwalifikacji z powodu ilości kartek,
d. zawodnik, który od początku rozgrywek do dnia dokańczania zawodów otrzymał ilość kartek powodujących obowiązek odbycia kary dyskfalifikacji lub na którego nałożono karę odbycia dyskwalifikacji z innych przyczyn, nie może odbyć tej kary w dokończonych zawodach