Howard Webb przyznał się do błędu.

webbHoward Webb oficjalnie przyznał, że popełnił błąd dyktując rzut karny dla Manchesteru United w spotkaniu 34. kolejki Premier League na Old Trafford.
Angielski sędzia po raz pierwszy wypowiedział się publicznie po ostatnim meczu ligowym “Czerwonych Diabłów” z Tottenhamem Hotspur, po którym spadła na niego fala krytyki. Przy stanie 2:0 dla gości Webb wskazał na “wapno” po rzekomym faulu Heurelho Gomesa na Michaelu Carricku. Powtórki telewizyjne jasno pokazały, że arbiter się pomylił. W efekcie United zdobyli gola kontaktowego i wygrali całe spotkanie 5:2.

– Spojrzałem na tą sytuację raz jeszcze i myślę, że popełniłem błąd, choć naprawdę takie decyzje podejmuję uczciwie – powiedział Webb – Nie zawsze takie sytuacje jest łatwo ocenić z poziomu placu gry.
– Widziałem, że gracz Manchesteru dotknął piłki, po czym jego upadek spowodował bramkarz drużyny przeciwnej – ocenił Webb – Nie zauważyłem, by golkiper dotknął palcami piłki, zanim doszło do upadku.
– Jestem rozczarowany, bo zawsze staram się sędziować perfekcyjnie – dodał Webb – Jeszcze raz muszę przyjrzeć się tej sytuacji na kasecie, by w przyszłości uniknąć takich błędów. Nie chcę, by sędziowie negatywnie wpływali na sportową rywalizację.

Skrót z tego meczu: http://www.meczyki.pl/skrot.php?id=1859