Pierwsze zwycięstwo!

Sędziowie – Działacze OSL 2:1 (1:0)
Wojtek Myrda (2) – Paweł Bartusiak

Sędziowali: Wiesław Dulski oraz Marek Duraczyński i Piotrek Klikuszewski.

W bardzo prestiżowym meczu na koniec jesieni odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.

Tym bardziej jest ono cenne, że zespół naszych rywali naszpikowany był zawodnikami, którzy grają systematycznie w lidze (S. Mielcarek, D. Niewiarowski, L. Czerwiński, M. Miętus).
Początek meczu to obustronne badanie się i mało przekonywujących akcji po obu stronach. Często daje się nam we znaki rozgrywający dobre spotkanie Prezes Zagłębia Paweł Bartusiak (który ostatecznie strzelił gola dla OSL) oraz trener Capitolu Tadeusz Ciężki. Jednak to my mieliśmy w składzie Wojtka Myrdę, który dwa razy zachował się jak rasowy napastnik pod bramką przeciwnika i zrobił to co do niego należało.
Mecz zakończył sie w sportowej atmosferze, choć było widać po twarzach działaczy zdumienie i niedowierzanie z powodu niekorzystnego dla nich wyniku.I już zaprosili nas na rewanż, który prawdopodobnie mógł by odbyć się na wiosnę przyszłego roku.
Po meczu cały stan osobowy parku udał się na świętowanie pod popularny “daszek”, gdzie czekały już napoje od firmy “Wódka Sobieski” oraz specjały od “Boniek Deli”. Jeden ze sponsorów p. Marian Nowacki (Sobieski) osobiście zaszczycił nas swoją obecnością.
Wspomnieć również należy jeśli mówimy o dobroczyńcach — zarząd OSL postarał się i opłacił permit na rozegranie tego meczu w Schiller Woods a IPSRA zadbało o przygotowanie boiska (bramki, linie).
Ponieważ, mimo niesprzyjającej pogody, było to niezwykle udane wydarzenie, chodziły słuchy, że tego rodzaju mecz będzie rozgrywany w przyszłości systematycznie.
Dużo zdjęć z tego piłkarskiego wydarzenia możemy znależć na zaprzyjażnionej z nami stronie Zagłębia Sosnowiec www.zaglebiesc.com oraz www.drink-sobieski.com