KOMISJA SĘDZIOWSKA SPOTYKA SIĘ Z DRUZŻNAMI EURO

Oficjalna strona europejskiej piłki nożnej

Komisja Sędziowska spotyka się z drużynami EURO

Opublikowany: sobota 2 czerwca 2012, 11.45CET

Członkowie Komisji Sędziowskiej spotykają się z 16 uczestnikami UEFA EURO 2012, aby wyjaśnić im i omówić poradniki, które zostały przekazane 12 zespołom sędziowskim na turniej.

Mark Chaplin
z Warszawy

Komisja Sędziowska spotyka się z drużynami EURO

Hugh Dallas z Komisji Sędziowskiej UEFA i kadra Portugalii

Członkowie Komisji Sędziowskiej UEFA spotkają się z trenerami i zawodnikami 16 uczestniczących zespołów przed początkiem UEFA EURO 2012, aby omówić instrukcje przekazane sędziom na turniej w Polsce i na Ukrainie.

Członkowie komisji, wszyscy doświadczeni byli międzynarodowi sędziowie, podkreślą wiadomość, że współpraca między trenerami, zawodnikami i sędziami będzie miała wpływ na sukces oraz obraz turnieju.

Zespoły sędziowskie otrzymały jasne instrukcje dotyczące podejmowania decyzji i interpretacji Przepisów Gry. Ochrona zawodników i obrazu gry, karanie za złe zachowanie w stosunku do sędziego, a także incydenty masowej koncentracji, są pośród instrukcji dostarczonych przez Komisję Sędziowską UEFA 12 zespołom sędziowskim.

Każde z 31 spotkań w Polsce i na Ukrainie będzie prowadzone przez sędziego, dwóch asystentów i sędziego technicznego, których uzupełni dwójka dodatkowych asystentów sędziego, a także rezerwowy asystent sędziego. Dodatkowi asystenci sędziego będą ustawieni za linią, w ramach części kontynuacji eksperymentu Międzynarodowej Rady Piłkarskiej, i będę koncentrować się zwłaszcza na incydentach w okolicach pola karnego.

– Instrukcje przekazane sędziom będą dokładnie takie same jak te przekazywane zawodnikom i trenerom – powiedział szef sędziów UEFA Pierluigi Collina podczas warsztatów przygotowawczych sędziów EURO w minionym miesiącu. – Wraz z członkami Komisji Sędziowskiej odwiedzimy obóz każdej drużyny narodowej. Chcielibyśmy, aby sędziowie, trenerzy i zawodnicy mówili tym samym językiem piłkarskim, czyli tak samo interpretowali Przepisy Gry.

Hugh Dallas z Komisji Sędziowskiej UEFA dodał: – Spotkania z drużynami to coś, co wprowadziliśmy na EURO 2008 i zostało dobrze przyjęte przez trenerów i piłkarzy. Uważamy, że to ważne, aby sędziowie i zawodnicy wiedzieli dokładnie, co starają się osiągnąć.

– Cztery lata temu mieliśmy bardzo pozytywny wydźwięk i reakcja była bardzo dobra. Staramy się upewnić, aby zawodnicy i sędziowie razem pracowali dla bardzo udanego turnieju. Staramy się poprowadzić zawodników i miejmy nadzieję, że reakcja będzie taka sama jak cztery lata temu.

– To ważne, aby prowadzić dialog – kontynuował Dallas. – Nie ma powodu, abyśmy dawali instrukcje sędziom, a nie informowali trenerów i zawodników. Chcemy być pewni, że jesteśmy transparentni i otwarci, mówić zawodników, czego nie powinni robić. Jestem przekonany, że to pomoże turniejowi.