ZINA dla sędziów w Polsce

ZINA i PZPN podpisały umowę, która obejmuje dostarczenie sprzętu dla arbitrów głównych oraz asystentów szczebla centralnego – ekstraklasy oraz I i II ligi (ok. 260 sędziów). W rundzie wiosennej sezonu 2011/2012 polscy sędziowie poprowadzą mecze w strojach w kolorach: czarnym, żółtym i pomarańczowym. Umowa została zawarta do 2013 roku.

– Przed podpisaniem umowy delegacja sędziów miała okazję zgłosić swoje uwagi. Po konsultacjach wybraliśmy odpowiednie modele i kolory – powiedział Janusz Eksztajn, przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN. Jest to kolejna umowa zawarta z tą firmą, poprzednia, dwuletnia, obowiązywała od czerwca 2008 roku.

– W nowej kolekcji strojów dla sędziów piłkarskich zastosowano nowoczesną technologię oraz materiały o nadzwyczajnych właściwościach higroskopijnych. Funkcja Thermo zapobiega przegrzewaniu się ciała, a odpowiednie sploty dzianin zapewniają błyskawiczne wysychanie. Lekkość uniformów daje sędziom komfort pracy. Za wzór ubrań odpowiadają francuscy projektanci – mówi Leszek Cieślak, generalny dystrybutor marki ZINA. – Nowe stroje to także wypadkowa potrzeb, o jakich mówili nam arbitrzy i chęć zapewnienia najwyższego komfortu i funkcjonalności ubrań marki ZINA.

(pzpn.pl)