Sędziowie polskich drużyn w LM, LE

Już w przyszłym tygodniu Śląsk Wrocław, Ruch Chorzów, Lech Poznań i Legia Warszawa rozegrają kolejne mecze w europejskich pucharach. Polskie drużyny poznały już rozjemców tych spotkań.

Mistrz Polski pierwszy mecz ze szwedzkim zespołem zagra we Wrocławiu 1 sierpnia o godz. 20.45. Sędzią będzie Chorwat Ivan Bebek. Rewanż w Szwecji o godz. 18 poprowadzi Niemiec Deniz Aytekin. 2 sierpnia pierwsze mecze w 3. rundzie kwalifikacji LE zagrają trzy polskie drużyny. Wszystkie rozpoczną się o godz. 19. Ruch Chorzów podejmie czeską Viktorię Pilzno, a sędzią będzie Włoch Antonio Damato. Lech Poznań zagra z kolei w Sztokholmie z AIK, a arbitrem będzie Marco Fritz z Niemiec. Od spotkania wyjazdowego rywalizację rozpoczną z SV Ried piłkarze Legii Warszawa. Arbitrem tego meczu będzie Chorwat Ante Vucemilovic-Simunovic.

Rewanże zostaną rozegrane 9 sierpnia. Legia podejmie austriacki zespół o godz. 19, arbitrem będzie Eli Hacmon z Izraela. Godzinę później Ruch zagra na wyjeździe z Viktorią Pilzno. Spotkanie chorzowian poprowadzi Słowieniec, Matej Jug. Również o godzinie 20 rozpocznie się rewanżowe spotkanie w Poznaniu, gdzie Lech gościł będzie szwedzki AIK. Władze UEFA delegowały na to spotkanie 36-letniego Czecha, Libora Kovarika.