MOZEMY MIEC PROBLEM

PZPN alarmuje – UEFA grozi polskim klubom

wczoraj, 19:45

W ostatnich dniach UEFA prowadziła audyt dotyczący przyznawania polskim klubom licencji na trwający właśnie sezon. PZPN przyznaje wprost, że kontrola nie wypadła zadowalająco i europejska centrala zastrzegła sobie możliwość wykluczenia polskich zespołów z europejskich pucharów.

Zbigniew Boniek

fot. Newspix

“Zdaniem UEFA Komisja licencyjna zbytnio pobłażliwie traktuje zapisy podręcznika licencyjnego. W szczególności w zakresie kryteriów finansowych. Zdaniem UEFA istnieje realne zagrożenie, iż brak stanowczej reakcji Komisji licencyjnej podczas procedowania na sezon 2013/2014, może spowodować, że Klub pomimo uzyskania licencji, nie zostanie dopuszczony do rozgrywek europejskich. UEFA zapowiedziała, iż po zakończeniu procesu licencyjnego na sezon 2013/2014, ponownie skontroluje sytuację klubów uczestniczących w europejskich pucharach. Uczyni to jednak jeszcze przed startem rozgrywek, aby w razie czego mieć swobodę w podjęciu tej, jakże niełatwej, decyzji” – informuje PZPN.

UEFA przeprowadziła audyt w sprawie licencji trzech polskich klubów, które uzyskały awans do ostatniej edycji europejskich pucharów – Legii Warszawa, Śląska Wrocław i Ruchu Chorzów.