ANDRZEJ TURECKI I IRENEUSZ MIERZEJEWSKI … SEDZIAMI NOWOROCZNEGO TRENINGU CRACOVII

Noworoczny Trening Cracovii będzie prowadzić dwóch sędziów głównych: Ireneusz Mierzejewski i legendarny piłkarz Pasów Andrzej “Łopata” Turecki.

– Jesteśmy licencjonowanymi sędziami. Obaj prowadzimy mecze piłkarskie w Stanach Zjednoczonych, wcześniej byliśmy arbitrami w Polsce. W USA sędziujemy ligi amatorskie, nie tylko polonijne – wyjaśnia Ireneusz Mierzejewski, prywatnie kibic Cracovii. A Andrzej Turecki dopowiada: – Sędziujemy razem od jakiegoś czasu i rozumiemy się bez słów.

Obaj panowie na co dzień mieszkają w Chicago. – Jesteśmy nie tylko przyjaciółmi, ale również bliskimi sąsiadami – informuje Mierzejewski.

Osoby Andrzeja Tureckiego kibicom Cracovii nie trzeba przedstawiać. To były piłkarz, który przez całą swoją karierę pozostał wierny „Pasom”. – Nie wiem jak kibice zareagują na moją postać w nowej dla nich roli. A jakim jestem arbitrem? Koledzy mówią mi, że daję zdecydowanie za mało kartek – uśmiecha się Turecki. – Jest bardzo cierpliwy – wtrąca Mierzejewski. – Wolę wziąć zawodnika na bok i powiedzieć co wolno, a czego nie, upomnieć go słownie. Ale kartki też pokazuję – dopowiada były zawodnik Cracovii.

Jak będzie wyglądał podział obowiązków obu panów w czasie Treningu Noworocznego? – Myślę, że podzielimy się połowami na boisku. Ja przykładowo będę sędzią głównym, gdy akcja będzie toczyć się na jednej “połówce”, a Irek gdy na drugiej – wyjaśnia Turecki, który już nie może doczekać się najbliższego Treningu Noworocznego: – Będzie świetna zabawa, zapraszam wszystkich kibiców!

Tradycyjny Trening Noworoczny odbędzie się 1 stycznia 2013 roku o godzinie 12:00, oczywiście na stadionie przy ulicy Kałuży 1.

Trening symbolicznie rozpoczną prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wraz z prezesem MKS Cracovia SSA Januszem Filipiakiem.
Na boisku zmierzą się: I drużyna „Pasów” i zespół Cracovii występujący w Młodej Ekstraklasie. Mecz rozegrany zostanie w systemie 2 x 25 minut.

Tradycja noworocznych treningów Cracovii sięga połowy lat dwudziestych XX wieku. Piłkarze „Pasów”, bez względu na pogodę spotykają się na boisku, by zainaugurować nowy rok. W kronikach sekcji brak oficjalnych informacji o pierwszych
noworocznych spotkaniach, poza treningiem w styczniu 1930 roku, kiedy pierwsza drużyna pokonała skład rezerwowy 7:2. W zeszłorocznym meczu pierwsza drużyna Cracovii pokonała drużynę “Pasów” z Młodej Ekstraklasy 2:1.