“Afera kartkowa” Realu – Final

Komisja dyscyplinarna Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) nałożyła we wtorek kary na trenera Realu Madryt Jose Mourinho i zawodników, w tym Jerzego Dudka, za udział w “aferze kartkowej”.

Dudek otrzymał najniższą grzywnę w wysokości 5 tys. euro. Mourinho został ukarany dyskwalifikacją w jednym meczu Ligi Mistrzów w obecnym sezonie i drugim w zawieszeniu, jeśli dopuści się podobnego zachowania w ciągu trzech lat. Będzie też musiał zapłacić 40 tysięcy euro.

Xabi Alonso i Sergio Ramos zapłacą po 20 tysięcy euro, a bramkarz Iker Casillas 10 tys. Ponadto na klub nałożono grzywnę w wysokości 120 tysięcy euro.

Sprawa dotyczy czerwonych kartek otrzymanych przez piłkarzy Realu Xabiego Alonso i Sergio Ramosa w meczu Ligi Mistrzów z Ajaksem Amsterdam (4:0). Śledztwo toczyło się w sprawie “niewłaściwego zachowania” wyżej wymienionych, którzy zostali przesłuchani we wtorek.

Alonso i Ramos musieli opuścić boisko po tym, jak po raz drugi w meczu zostali ukarani przez arbitra żółtymi kartkami. W obu przypadkach – za grę na czas. Żaden z nich nie protestował wobec takiej decyzji szkockiego sędziego, a Ramos przed zejściem z boiska uścisnął nawet dłoń Craigowi Thomsonowi.

Upomnienia dla Alonso i Ramosa oznaczają, iż nie zagrają oni w ostatnim meczu fazy grupowej LM, w której pewny awansu do kolejnej rundy Real spotka się z Auxerre. Hiszpanie będą mogli jednak wystąpić w spotkaniach fazy pucharowej z “czystym kontem”.

Światowe media informowały, że wymuszenie kartek przez graczy Realu było zaleceniem trenera Mourinho, który rozmawiał z Alonso przy linii bocznej boiska tuż przed otrzymaniem przez niego drugiego upomnienia.

Z kolei Ramosowi “wytyczne” miał przekazać Casillas, z którym wcześniej rozmawiał Dudek. Media obiegły zdjęcia, na których widać, jak Polakowi uwagi przekazuje portugalski szkoleniowiec.

zrodlo: www.sports.com