ACH CO TO BYŁ ZA MECZ !!!

Chelsea Londyn triumfuje w Lidze Mistrzów2012-05-19 23:32:00

Chelsea Londyn wygrała piłkarską Ligę Mistrzów. W finale pokonała Bayern Monachium. Po 90 minutach gry i dogrywce był remis 1-1. W emocjonującej serii rzutów karnych lepsza była angielska drużyna.

Bayern Monachium – Chelsea Londyn 1-1 (0-0, 1-1), w rzutach karnych 3-4

1-0 Müller 83
1-1 Drogba 88
Sędziował Pedro Proença. Żółte kartki: Schweinsteiger – Cole, Drogba.
BAYERN: Manuel Neuer – Philipp Lahm, Jerome Boateng, Anatolij Tymoszczuk, Diego Contento – Toni Kroos, Bastian Schweinsteiger – Arjen Robben, Thomas Müller (87 Daniel Van Buyten), Franck Ribery (96 Ivica Olić) – Mario Gomez.
CHELSEA: Petr Čech – José Bosingwa, David Luiz, Gary Cahill, Ashley Cole – Frank Lampard, John Obi Mikel – Salomon Kalou (84 Fernando Torres), Juan Mata, Ryan Bertrand (74 Florent Malouda) – Didier Drogba.
3-4 Drogba

Bayern prowadził od 83 min, gdy Thomas Müller znakomitym strzałem głową przy słupku zaskoczył Petra Čecha. Piłka skozłowała przed bramkarzem Chelsea i wyszła wysoko ponad jego rękami pod poprzeczkę. Do końca było kilka minut. Wydawało się, że niemiecki zespół będzie  w stanie dowieźć to skromne prowadzenie do końca, ale w 88 min zdążył wyrównać Didier Drogba. Znakomitym strzałem głową wpakował piłkę do siatki.
W regulaminowym czasie nie padły już bramki, trzeba było dogrywki. W niej znakomitą szansę zmarnował Arjen Robben, który tak strzelał rzut karny, że Čech obronił (zobacz video) Jedenastkę sprokurował Drogba, lekko faulując w polu karnym Ribéry’ego.

Dogrywka także nie przyniosła kolejnych goli i zwycięzcę Ligi Mistrzów musiały wyłonić rzuty karne. Obaj bramkarze obronili po jednym, dramat przeżył Bastian Schweinsteiger, który trafił w słupek. Żelazne nerwy do końca zachował potem Didier Drogba, który pokonując Manuela Neuera zapewnił swojej drużynie triumf w Lidze Mistrzów.